Predsjednik HGK Luka Burilović
Izvor: HGK

Predsjednik HGK Luka Burilović primio u nastupni posjet veleposlanika Francuske u Zagrebu

Objavljeno: 24. 01. 2017. , Ažurirano: 18. 02. 2020.

Veleposlanik Philippe Meunier iskazao je zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom Hrvatske gospodarske komore i Veleposlanstva Republike Francuske u RH prilikom organizacije brojnih bilateralnih gospodarskih događanja. Tijekom prošle godine Hrvatska gospodarska komora bila je domaćin nekoliko događanja između francuskih i hrvatskih tvrtki koja su imala za cilj unaprjeđenje bilateralne gospodarske suradnje dviju zemalja. HGK također redovito organizira nastupe hrvatskih tvrtki na sajmovima u Francuskoj te na taj način direktno pomaže hrvatskim gospodarskim subjektima pri izlasku na francusko tržište. Francuskom veleposlaniku predstavljena je strategija poslovanja Hrvatske gospodarske komore te budući projekti na koje će HGK staviti naglasak kako bi svoje usluge što više približila stvarnim potrebama hrvatskog gospodarstva.

IMG_6249.JPG

Predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović primio je danas u nastupni posjet veleposlanika Francuske u Zagrebu Philippea Meuniera; Izvor: HGK; Snimio: .

Jedna od tema razgovora bila je i skori dolazak francuske gospodarske delegacije u Hrvatsku u organizaciji francuske udruge poslodavaca MEDEF. Tom prilikom u Hrvatskoj gospodarskoj komori organizirat će se Hrvatsko-francuski poslovni forum u okviru kojeg će francuskoj delegaciji biti predstavljena poslovna klima i investicijske mogućnosti u Hrvatskoj, a nakon toga će uslijediti poslovni sastanci hrvatskih i francuskih tvrtki.

Unatoč odličnim bilateralnim odnosima Hrvatske i Francuske ukupna razmjena dviju zemalja je u 2015. godini iznosila tek 700 mil. EUR te zabilježila porast od 12 posto u odnosu na prethodnu godinu. Obje strane su se složile da postoji mnogo prostora za unaprjeđenje gospodarske suradnje, a kao najznačajnije sektore za rast buduće suradnje istaknuli su graditeljstvo, obrambenu industriju, energetski sektor, automobilsku industriju, turizam i IT.