Luka Burilović i Arindam Bagchi; Izvor: HGK

Predsjednik HGK sastao se s novoimenovanim veleposlanikom Indije

Objavljeno: 24. 01. 2019.

Predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović primio je novoimenovanog veleposlanika Republike Indije u Republici Hrvatskoj Arindama Bagchija.

Na sastanku je zaključeno da treba raditi na jačanju gospodarske suradnje između dviju zemalja. Veleposlanik Bagchi istaknuo je da želi veću prisutnost hrvatskih gospodarstvenika na tržištu Indije te se nada kako će u budućnosti u suradnji s HGK taj cilj biti i ostvaren. S obzirom na dosadašnje velike investicije indijskih tvrtki u zemlje EU, indijski veleposlanik vjeruje da će se dio tih investicija preusmjeriti i u Hrvatsku. Predsjednik Burilović istaknuo je zadovoljstvo s povećanjem broja dolazaka indijskih turista u Hrvatsku.

Hrvatske tvrtke iz sektora energetike, prehrambene industrije te IT sektora istaknute su kao one s najvećim potencijalom za uspostavu suradnje.