ICT konferencija o istraživanju i razvoju

Pozivamo vas na Konferenciju o istraživanju i razvoju u hrvatskoj ICT industriji

Objavljeno: 29. 03. 2019. , Ažurirano: 08. 04. 2019.

Pozivamo vas na drugu Stručnu konferenciju o istraživanju i razvoju u hrvatskoj ICT industriji, koja će se održati u ponedjeljak, 8. travnja, od 10 do 14 sati u Hrvatskoj gospodarskoj komori, na adresi Draškovićeva 45 u Zagrebu (1. kat).

Konferenciju organiziraju Hrvatska gospodarska komora i Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu uz pokroviteljstvo niza udruga, tvrtki i istraživačkih institucija. Svrha je konferencije pomoć dionicima u pripremi, prijavi, provedbi i iskorištavanju rezultata istraživačko-razvojnih projekata.

Pozvani gost predavač jest Volkmar Lotz, član znanstvenog vijeća SBA Researcha, austrijskoga istraživačkog centra za računalnu sigurnost i šef SAP-ovog odjela za istraživanje sigurnosti proizvoda.

Uz to, na konferenciji ćete moći poslušati sljedeća 15-minutna izlaganja:

• Volkmar Lotz (SAP) - Briding Research and Innovation at SAP Security Research
  • Matko Barišić (ABB, Norveška) – Upravljanje istraživanjem i razvojem kao generator profita i dugoročnog tržišnog položaja
  • Tomislav Pinter (MRRFEU) - Strategija pametne specijalizacije (S3) i financijska perspektiva EU od 2021. do 2027.
  • Sonja Ifković (Deloitte d.o.o., Zagreb) – Istraživanje i razvoj u Hrvatskoj i Srednjoj Europi
  • Mirjana Dozan (FER, Zagreb) – Iskustva na IRI projektima na FER-u
  • Katarina Tomičić Pupek (FOI, Varaždin) – FOI iskustva na IRI projektima: Iskustva i izazovi IRI projekata ICT području
  • Dario Sekula (SedamIT, Zagreb) – Iskustva i pogledi iz prakse razvoja softverskih rješenja
  • Denis Vranješ (FERIT, Osijek) – Iskustva u vezi s istraživanjem i razvojem u sklopu IRI projekata na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek
  • Goran Belamarić (TVZ, Zagreb) – Iskustva provedbe EU projekta IRI: Razvoj nove generacije Eco Smart proizvoda poduzeća Oprema d.d.
  • Stjepan Groš (FER, Zagreb) – Iskustva stečena tijekom provedbe IRI projekta s tvrtkom Utilis d.o.o.

Nakon konferencije predviđeni su ručak i druženje. Sudjelovanje na konferenciji je besplatno, ali se zbog ograničenog broja mjesta potrebno registrirati putem obrasca u nastavku.  Više predstavnika iz iste tvrtke se smije prijaviti.

Informacije o prošlogodišnjoj konferenciji možete pronaći na ovoj poveznici: https://iri-ict.fer.hr/iri-ict/iri_2018.