Predsjednik HGK - ŽK Split, Joze Tomaš i pročelnik Sveučilišnog odjela za stručne studije, Ivan Akrap (treći i četvrti s lijeva) prilikom potpisivanja ugovora
Izvor: HGK St

Početak projekta PlanStart

Objavljeno: 20. 03. 2019. , Ažurirano: 05. 04. 2019.

U suradnji Hrvatske gospodarske komore, Županijske komore Split i Sveučilišnog odjela za stručne studije Sveučilišta u Splitu, ponovno je pokrenut projekt PlanStart. Početak projekta svečano je označen 4. travnja potpisivanjem ugovora između odabranih tvrtki, HGK – ŽK Split i Sveučilišnog odjela za stručne studije te sparivanjem studenata i tvrtki kojima će izrađivati poslovne planove.

Sam projekt PlanStart podrazumijeva studentsku izradu poslovnog plana bez kojeg ozbiljan poduzetnik u današnjem svijetu ne može funkcionirati, budući da se poslovni planovi traže pri apliciranju za EU projekte, pri podizanju kredita, a i za nacionalne programe bespovratnih potpora za poduzetnike. Namjera je ovim i sličnim projektima, povezivati privatni sektor s obrazovnim ustanovama, na obostrano zadovoljstvo.

Tijekom potpisivanja tvrtke su predstavile svoje ideje za koje im je potreban poslovni plan, a predsjednik ŽK Split Joze Tomaš i pročelnik Sveučilišnog odjela za stručne studije Ivan Akrap izrazili su zadovoljstvo kvalitetom ovog projekta koji ide već četvrtu godinu zaredom te nadom da će se s vremenom širiti i na više tvrtki. Predsjednik Tomaš tom je prilikom naglasio: "Spoj privatnog sektora sa Sveučilištem i obrazovnim institucijama logičan je slijed povezivanja u kojemu studenti dobivaju iskustvo u uvjetima realnog poslovanja i prakse, a poduzetnici poslovni plan koji će im pomoći u daljnjim aktivnostima."

PlanStart1.jpgPredstavnici HGK – ŽK Split i Sveučilišnog odjela za stručne studije s poduzetnicima i studentima prilikom potpisivanja ugovora o provedbi projekta; Izvor: HGK