Strukovna grupacija trgovine motornim vozilima i dijelovima okuplja relevantne stručnjake institucija radi zaštite struke boljom informiranošću potrošača u slučajevima nastalih šteta na vozilima

Objavljeno: 27. 02. 2018. , Ažurirano: 09. 03. 2018.

U Županijskoj komori Split 6. ožujka održana je 6. sjednica Strukovne grupacije trgovine motornih vozila i dijelova na kojoj se aktivno raspravljalo o pripremnim radnjama i poduzetim aktivnostima u vezi s organizacijom i održavanjem okruglog stola Informiranost potrošača u momentu nastale štete na vozilu, koji će se održati 21. ožujka u Županijskoj komori Split.

Predsjednica Grupacije Jasenka Perić nazočne je kratko informirala o tome da su se predstavnici Splitsko-dalmatinske županije, Grada Splita, Ekonomskog fakulteta Split, Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, Savjetovališta za zaštitu potrošača, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – Regionalnog ureda u Splitu, Hrvatske udrge auto struke, Udruženja trgovine motornim vozilima HGK te strukovne skupine auto struke ŽK Rijeka odazvali pozivu za sudjelovanje na navedenom događanju.

Cilj je održavanja okruglog stola da što boljom i kvalitetenijom informiranošću potrošača u trenutku nastalih šteta na vozilima autostruka upozori na najranjiviji segment poslovanja servisnih radionica, a odnosi se na neravnopravan položaj s osiguravajućim društvima koja ne valoriziraju rad servisnih radionica.

Zajednički je stav članica Grupacije da se permanentno treba upozoriti na probleme rada i opstanka ovlaštenih servisnih radionica jer se samo na taj način mogu polučiti određeni pozitivni pomaci za danji razvoj i opstanak autostruke.