Veliko zanimanje za novosti MSFI-ija te poreza na dobit
Autor: HGK

Veliki interes poduzetnika za seminar Sastavljanje financijskih izvještaja za 2018. i porez na dobit

Objavljeno: 15. 02. 2019. , Ažurirano: 18. 03. 2019.

HGK – Županijska komora Požega u suradnji s Udruženjem računovođa HGK organizirala je 15. ožujka seminar Sastavljanje financijskih izvještaja za 2018. i porez na dobit. Cilj je bio pružiti potporu članicama HGK u prevladavanju poteškoća i nedoumica u vezi s primjenom poreznih propisa, i to putem edukacije i dijaloga s poreznim savjetnikom.

Predavač na seminaru bio je ovlašteni porezni savjetnik Ivan Čevizović. U prvom dijelu predavanja okupljenima su predstavljeni novi standardi u primjeni za 2018., računovodstvene politike i ispravci pogrešaka prethodnih razdoblja, mjerenje dugotrajne imovine, mjerenje potraživanja i obveza te novi MSFI 16. U drugom dijelu predavanja razjašnjene su nedoumice i dana objašnjenja u vezi s promjenama poreza na dobit.

digitalna komora prezentacija pozega.jpgPredstavljanje Digitalne komore poduzetnicima; Izvor: HGK

U nastavku seminara Stjepan Firšt iz HGK – ŽK Požega predstavio je Digitalnu komoru za šezdesetak okupljenih. Objašnjen je postupak prijave, mogućnosti Gospodarske mreže te budući razvoj e-usluga HGK.