Predstavljanje natječaja Uvođenje sustava upravljanja poslovnim procesima i kvalitetom (ISO i slične norme)

Objavljeno: 16. 05. 2018. , Ažurirano: 25. 05. 2018.

U Županijskoj komori Sisak u petak, 25. svibnja, u 10 sati održat će se predstavljanje Poziva na dostavu projektnih prijedloga Uvođenje sustava upravljanja poslovnim procesima i kvalitetom (ISO i slične norme).

Riječ je o pozivu koji je objavilo Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, čiji je cilj poduprijeti mikro, male i srednje poduzetnike da uvođenjem priznatih sustava upravljanja poslovnim procesima i kvalitetom, primjenom norma te certifikacijom, u skladu sa zahtjevima međunarodno prihvaćenih norma ili tržišno priznatih certifikacijskih shema, povećaju svoju konkurentnost na tržištu.

Prihvatljivi su prijavitelji u okviru ovog Poziva mikro, mali i srednji poduzetnici. Najniža vrijednost potpore, odnosno najniži iznos bespovratnih sredstava koji se može dodijeliti pojedinom projektu iznosi 50.000,00 kuna, a najviša 380.000,00 kuna.

Maksimalan intenzitet potpore koja se može dodijeliti iznosi:

• do 85 posto prihvatljivih troškova za mikro i male poduzetnike
  • do 65 posto prihvatljivih troškova za srednje poduzetnike.

Prihvatljive aktivnosti koje se mogu financirati u okviru ovog Poziva uključuju:

• ulaganja u pripremu, uvođenje i certificiranje sustava upravljanja (kvalitetom ili poslovnim procesima ili uslugama) prema zahtjevima međunarodno priznatih norma za sustave upravljanja ili iz područja usluga (ISO)
  • ulaganja u pripremu, uvođenje i certificiranje sustava upravljanja (kvalitetom ili poslovnim procesima ili uslugama) prema zahtjevima tržišno priznatih certifikacijskih shema (poput FSC i/ili PEFC certifikacija, BRC norme, KOSHER, HALAL i sl.).

Predavač na seminaru je Igor Liščić, samostalni savjetnik u području sustava upravljanja, vanjski suradnik tvrtke TÜV Croatia.

Projektni prijedlozi podnose se putem sustava eFondovi u elektroničkom obliku od 11. lipnja, u 11 sati. Više informacija o ovom natječaju i natječajnoj dokumentaciji pročitajte ovdje.

Seminar je besplatan. Sudjelovanje je potrebno prijaviti putem online obrasca u nastavku teksta (dolje) ili popunjenom prijavnicom (u pratećim dokumentima) na elektroničku adresu: kgrabovica@hgk.hr ili fax: 044/521-531, najkasnije do 24. svibnja.

Kontakt-osoba u Županijskoj komori Sisak je Kristina Grabovica (telefon: 044/522-322, elektronička adresa: kgrabovica@hgk.hr).