Poziv na međunarodnu konferenciju Pametna sela – digitalno ruho tradicije

Objavljeno: 18. 02. 2019. , Ažurirano: 18. 02. 2019.

Ured zastupnika u Europskom parlamentu Davora Škrleca, u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom, organizira međunarodnu konferenciju Pametna sela – digitalno ruho tradicije, koja će se održati u petak, 1. ožujka, u 10 sati u HGK – Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13, Velika vijećnica, I. kat.

Europska komisija predstavila je u travnju 2017. godine inicijativu za razvoj pametnih sela u EU, kojom želi ostvariti sinergiju tradicionalne poljoprivrede, interneta, lokalnih bežičnih mreža i inovacija te pametnom specijalizacijom omogućiti razvoj novih poslovnih modela. Također, ova se inicijativa nastoji oduprijeti negativnim demografskim trendovima u ruralnim područjima.

U javnoj raspravi sudjelovat će predstavnici Vlade RH i institucija Europske unije radi razmjene mišljenja o javnim politikama, primjerima dobre prakse i izazovima koncepta pametnog sela. Cilj je konferencije predstaviti pametno selo hrvatskoj javnosti te zaključke s konferencije uključiti u strateške dokumente Vlade RH kako bi se omogućila prilagodba zakonodavstva i primjena koncepta pametnog sela u Hrvatskoj.

Konferencija uključuje dva panela na kojima će sudjelovati priznati stručnjaci, a ovdje se nalazi PROGRAM panela.

Sudjelovanje je besplatno, a prijaviti se možete putem online obrasca.

Više informacija o konferenciji možete pronaći na stranici Davora Škrleca