Sudionici konferencije u Sinju
Izvor: HGK ŽK Split

Konferencija Putničke agencije partneri pobudila interes Sinjana

Objavljeno: 22. 03. 2019. , Ažurirano: 08. 04. 2019.

Konferencija Putničke agencije partneri održana je 6. travnja u hotelu Alkar u Sinju.

Nastavak je to niza uspješnih konferencija pod nazivom Putničke agencije partneri koje je HGK – Županijska komora Split već održala u Makarskoj, Omišu i Supetru.

Cilj je bio povezati putničke agencije i ponuditelje pustolovnih oblika turizma iz Splitsko-dalmatinske županije s ostalim dionicima u turizmu s područja Sinja.

Prisutne je uvodno pozdravila direktorica Turističke zajednice Grada Sinja Monika Vrgoč, govoreći da je ovo izvrstan način jačanja konkurentnosti za sve dionike u turizmu s područja Sinja. „Posjetitelji Sinja imaju na malom prostoru izbor velikog broja aktivnosti, a naša prirodna bogatstva još su nedovoljno poznata, stoga je bitno da svi dionici u turizmu budu upoznati s ponudom koju gost može pronaći unutar najviše sat vremena vožnje od svog smještaja.“

„Današnja konferencija u Sinju četvrta je u nizu konferencija koje održavamo po županijskim turističkim središtima, a nastavljamo i dalje; iduća će se održati 26. travnja u Imotskom. Želja nam je time se približiti svim dionicima u turizmu u njihovim matičnim sredinama te ih umrežiti, upoznati i educirati“, rekla je pozdravljajući skup Nataša Bušić, viša stručna savjetnica ŽK Split.

U prvom dijelu konferencije predstavljena je ponuda pustolovnih aktivnosti Splitsko-dalmatinske županije i mogućnosti koje se nude gostima tijekom cijele godine. Ovom prezentacijom prisutni su mogli dobiti uvid u sve vrste izleta koji su na raspolaganju gostu pri dolasku u našu županiju. Posebno za vlasnike obiteljskog smještaja predstavile su se agencije koje se bave posredovanjem u prodaji obiteljskog smještaja s naglaskom na brojne prednosti koje nude, poput prisutnosti na više stranih portala odjednom, i to na izvornim jezicima zemalja gostiju, prisutnosti kod stranih partner-agencija i turoperatora, sigurnosti prilikom otkazivanja rezervacija, komunikacije s gostima na izvornim jezicima te većeg izbora načina plaćanja za goste.

U drugom dijelu konferencije održani su individualni poslovni susreti, B2B sastanci, na kojima su se sudionici skupa mogli informirati o suradnji s posredničkim agencijama i izvođačima pustolovnih aktivnosti.

Konferenciju su organizirale HGK – Županijska komora Split i Turistička zajednica Grada Sinja. Organizaciju ciklusa konferencija inicirale su Strukovna grupacija putničkih agencija i Sekcija Zajednice pustolovnog turizma koje djeluju pri Županijskoj komori Split, kako bi se povezali dionici te unaprijedila i proširila turistička ponuda Županije.

DSC_3593.jpg

Prezentacija Iris Prebeg, predsjednice Sekcije Zajednice pustolovnog turizma HGK – ŽK Split; Izvor: HGK

DSC_3646.jpg

Sudionici konferencije; Izvor: HGK