Sekcija Zajednice pustolovnog turizma Županijske komore Split održala svoju devetu sjednicu

Objavljeno: 13. 02. 2019. , Ažurirano: 21. 02. 2019.

Sekcija Zajednice pustolovnog turizma Županijske komore Split održala je 20.veljače svoju devetu sjednicu.

Na sjednici se govorilo o pripremi za konferenciju Agencije partneri u Supetru, a iskazao se i interes za dogovaranje idućih konferencija u Imotskom i Sinju. Planira se također održavanje prezentacije pustolovnih oblika turizma Splitsko-dalmatinske županije na nadolazećem Forumu obiteljskog smještaja u Splitu.

Još krajem prošle godine objavljen je popis aktivnosti i potrebnih uvjerenja za pustolovni i aktivni turizam na stranicama HGK, u skladu sa Zakonom o pružanju usluga u turizmu, koji se može pronaći ovdje.

Govorilo se i o problematici pustolovnih agencija na lokalnoj razini te mogućim rješenjima.

Na zahtjev članica, svim prisutnima predstavljeno je nadolazeće događanje SPLITB2B te mogućnosti sudjelovanja.

Govorilo se i o uslugama HGK Digitalna komora i Znakovi kvalitete, koji mogu biti značajan vjetar u leđa u poslovanju agencija. Najavljena su nadolazeća događanja u organizaciji ŽK Split: panel-rasprava na sajmu GAST Digitalizacija u turizmu te okrugli stol Strana radna snaga - izazovi i rješenja za uspješnu turističku sezonu, na koje su svi pozvani.

Otvorene su i prijave za edukacije za pustolovni i aktivni turizam HGK – HGSS, koje se održavaju u dva termina u Splitu, 2. i 3. ožujka te 7. i 8. svibnja, a prijave se primaju do popunjenja kapaciteta.

Više informacija možete dobiti u Odsjeku za turizam ŽK Split: 021/321 118; nbusic@hgk.hr