Hrvatski gospodarstvenici na sajmu Agra u Gornjoj Radgoni

Objavljeno: 19. 01. 2018. , Ažurirano: 03. 09. 2018.

Županijska komora Sisak četvrtu godinu zaredom organizirala je zajednički nastup hrvatskih gospodarstvenika na 56. međunarodnom poljoprivredno-prehrambenom sajmu Agra od 25. do 30. kolovoza u Gornjoj Radgoni u Sloveniji.

Na ovogodišnjem sajmu predstavilo se 1840 izlagača iz 32 zemlje na izlagačkom prostoru površine 71.300 četvornih metara, dok su se u organizaciji Županijske komore Sisak na 170 četvornih metara unutarnjeg i vanjskog izložbenog prostora predstavili Getreide d. o. o., Dugo Selo, Šulog d. o. o., Donja Bistra, Riba Dražin j. d. o. o., Kaštel Kambelovac, Arosa Grande d. o. o., Zagreb, Gerić-MG j. d. o. o., Zaprešić, PVC Troplex d. o .o., Vinkovci, Demetra Alfa d. o. o., Garešnica, kovački obrt Baja iz Jakšića, medičarna Arko, Samobor i OPG Dješka iz Osijeka.

Na međunarodnom ocjenjivanju mesa i mesnih prerađevina dvije zlatne medalje dodijeljene su zaprešićkoj tvrtki Gerić MG, i to za proizvode Domaći prešani čvarci i Domaća svinjska mast, te još dvije srebrne medalje za Domaće čvarke i Čvarke u masti.

Manifestaciju Agra u šest dana posjetilo je više od 125.000 posjetitelja. Sajam je otvorio predsjednik slovenskog Saveza mladih poljoprivrednika Rok Damijan, a ovogodišnja 56. Agra posebice se odnosila na mlade u agrobiznisu, generacijsku obnovu, digitalizaciju, inovativnost, znanje i umrežavanje.

Na sajmu je ove godine održano više od 150 poslovnih, stručnih, strukovnih, natjecateljskih i zabavnih događaja.

Istaknule su se teme kao što su: hrana iz naše okoline, ekološka poljoprivreda, organski proizvodi za gastronomiju, održivo gospodarenje šumama te poljoprivredna mehanizacija za visoko učinkovitu i održivu poljoprivrednu proizvodnju.

Država partner ove godine bila je Makedonija.

U radnom dijelu sajma domaće je izlagače uz brojne gospodarstvenike posjetila i Božena Leš, ovlaštena ministrica u Veleposlanstvu RH u Ljubljani.

Više informacija o sajmu možete pronaći na www.pomurski-sejem.si.