sudionici 4. sjednice Strukovne grupacije ugostiteljskih djelatnosti ŽK Split

Ugostitelji Splitsko-dalmatinske županije održali sastanak s predstavnicima Grada Splita, HEP-a i MUP-a

Objavljeno: 13. 03. 2019. , Ažurirano: 21. 03. 2019.

Strukovna grupacija ugostiteljskih djelatnosti Županijske komore Split održala je svoju četvrtu sjednicu 20. ožujka u Županijskoj komori Split.

Uz ugostiteljske tvrtke Splitsko-dalmatinske županije, sjednici su prisustvovali i Damir Ordulj, pročelnik Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, redarstvo i mjesnu samoupravu, Ivo Babić, zamjenik direktora HEP-a te Ilija Patrun, predstavnik Odjela za prevencije MUP-a.

Na sjednici se govorilo o aktualnim komunalnim problemima Splita, u smislu građevinskih radova HEP-a u centru grada, te o pitanjima sigurnosti i prevencije kaznenih dijela u ugostiteljskim objektima uže gradske jezgre.

S obzirom na nadolazeću plenarnu sjednicu Udruženja ugostiteljskih djelatnosti HGK na nacionalnoj razini, govorilo se i o problematici PDV-a te o novonastalim razlikama u ulaznom dijelu kod prehrambenih proizvoda po sniženoj stopi PDV-a.

Najavljen je i drugi Festival Vino Dalmacije koji će se održati u suradnji s HGK, i to 22. i 23. ožujka u Sveučilišnom kampusu.

Na ovom se festivalu ugostiteljima nudi mogućnost da na jednomu mjestu stupe u kontakt s 50 vodećih dalmatinskih vinskih kuća i nekoliko istarskih vinara.