Ugostitelji Splitsko-dalmatinske županije održali sastanak s predstavnicima Grada Splita

Objavljeno: 09. 03. 2018. , Ažurirano: 21. 03. 2018.

Strukovna grupacija ugostiteljskih djelatnosti Županijske komore Split održala je svoju 3. sjednicu 19. ožujka u Županijskoj komori Split.

Sjednici su osim tvrtki koje se bave ugostiteljskom djelatnošću s područja Splitsko-dalmatinske županije prisustvovali i predstavnici Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo i redarstvo te Službe za gospodarenje gradskom imovinom Grada Splita.

Na sjednici se sukladno dnevnom redu govorilo o aktualnim komunalnim problemima grada Splitu te zakonskim regulativama u izmjeni koje se tiču ugostiteljske djelatnosti.

Na sastanku su također prezentirani rezultati studije HGK Analiza utjecaja stope PDV-a na konkurentnost djelatnosti smještaja i ugostiteljstva, koja je izrađena na inicijativu Udruženja hotelijera HGK. Prema rezultatima studije i procjenama fiskalnog učinka postojeće stope, država će već od 2019. prema novim stopama prihodovati manje nego prema onima iz 2016. godine.

Cijelu analizu moguće je pronaći u pratećim dokumentima na sljedećoj stranici, kao i prezentaciju održanu na njenom predstavljanju u HGK.