Izvor: Shutterstock

Potpisan Ugovor o sufinanciranju aktivnosti HGK - Županijske komore Slavonski Brod za 2025. godinu

Objavljeno: 27. 02. 2025.

Gradonačelnik grada Nova Gradiška, Vinko Grgić i poslovni tajnik Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Slavonski Brod, Tomislav Tekić, potpisali su Ugovor o sufinanciranju aktivnosti Komore u 2025. godini. Ovim Ugovorom definirana je suradnja u provedbi mjera i aktivnosti usmjerenih na poticanje gospodarskog razvoja Grada, a sukladno Provedbenom programu Grada Nove Gradiške za razdoblje 2021.-2025., konkretno Razvojnoj mjeri 11. – Gospodarski razvoj.

U okviru ovog Ugovora, Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Slavonski Brod se obvezuje tijekom 2025. godine organizirati i provoditi stručne edukacije, radionice i okrugle stolove za trgovačka društva s područja Grada. Tematski naglasak bit će na izmjenama i dopunama zakona i podzakonskih akata, zelenoj tranziciji, energetskoj učinkovitosti, obnovljivim izvorima energije, ESG kriterijima te obvezama poduzetnika prema novim propisima.

Za provedbu ovih aktivnosti Grad Nova Gradiška osigurao je financijska sredstva u iznosu od 7.000 eura u okviru Proračuna za 2025. godinu, kroz Program poticanja razvoja gospodarstva i projekt poticanja malog i srednjeg poduzetništva.

Potpisivanjem ovog Ugovora dodatno se osnažuje suradnja između Grada Nove Gradiške i Hrvatske gospodarske komore s ciljem unapređenja poslovnog okruženja i poticanja gospodarskog rasta u lokalnoj zajednici. Razvoj gospodarstva ključan je za održivi rast i poboljšanje kvalitete života svih stanovnika Nove Gradiške.