Potpisan Ugovor između Karlovačke županije i tvrtke SIPA elektronika iz Razvojnog centra ŽK Karlovac

Objavljeno: 01. 08. 2018. , Ažurirano: 03. 08. 2018.

Mlada tvrtka za razvoj i proizvodnju uređaja SIPA elektronika d. o. o. svoje je djelovanje započela u Razvojnom centru Županijske komore Karlovac prije nešto više od godinu dana.

Kako sami ističu, njeni osnivači Matija Alanović i Izidor Lesić za pokretanje tvrtke zaslužna je Županijska komora Karlovac koja je mladim poduzetnicima ponudila iznimno povoljne uvjete poslovanja u svom poslovnom prostoru kao što je oslobađanje najma u prvoj godini poslovanja.

U utorak, 31. srpnja njihov je uspješan rad potvrđen potpisivanjem Ugovora za izradu brojača cikloturista u vrijednosti 84 tisuće kuna s kojim iznosom ovaj projekt financira Karlovačka županija.

Župan Damir Jelić prigodom potpisivanja Ugovora o suradnji istaknuo je kako vjeruje da će se ovaj projekt raširiti i izvan Karlovačke županije, posebno u onim dijelovima Hrvatske u kojima se bilježi značajan razvoj cikloturizma.

Tako će se uskoro na tri najfrekventnija ulaza u Karlovačku županiju, Jurovskom Brodu, Lasinji i Rakovici brojati turisti na biciklima zahvaljujući izumu mladih Karlovčana koji su se i ovom prigodom zahvalili Županijskoj komori Karlovac na podršci.