Potpisan Sporazum o suradnji Udruženja grčkih poduzetnika i HGK Komore Zagreb

Objavljeno: 30. 06. 2016. , Ažurirano: 05. 07. 2016.

Na poziv Udruženja grčkih poduzetnika u Solunu su 29. lipnja 2016. godine boravili predsjednik HGK Komore Zagreb dr.sc. Zlatan Fröhlich i njegov zamjenik Vitomir Klasić. Na sastanku s predstavnicima Izvršnog odbora Udruženja grčkih poduzetnika dogovorene su aktivnosti koje će pridonijeti razvoju gospodarske suradnje hrvatskih i grčkih poduzetnika razmjenom poslovnih informacija, organizacijom B2B susreta, nastupom na sajamskih priredbama te zajedničkim aktivnostima na trećim tržištima. U tom smislu, Ugovor o suradnji su potpisali Ioannis Mandrinos, predsjednik Udruženja grčkih poduzetnika i dr.sc. Zlatan Fröhlich, predsjednik HGK Komore Zagreb. Dogovoren je dolazak delegacije grčkih poduzetnika tijekom jeseni u Zagreb, kada će se organizirati B2B poslovni razgovori s predstavnicima hrvatskih tvrtki.

Sastanku su prisustvovali i zamjenica glavnog tajnika za međunarodne poslove Ministarstva vanjskih poslova Grčke Tektonidou Kyriaki i počasni konzul RH u Solunu Viorelis Karagiannis.

Trgovačka razmjena Hrvatske i Grčke je u 2015. godini iznosila 152 milijuna €, od čega je hrvatski izvoz u Grčku iznosio 71 milijun €.