Barbara Olenik Staničić, v.d. predsjednika HGK ŽK Rijeka, prof. dr. sc. Marko Perić, dekan Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu; Izvor: FTHM
Potpisan sporazum o suradnji između HGK Županijske komore Rijeka i Fakulteta u turizmu i ugostiteljstvu
Objavljeno: 21. 12. 2023.
Barbara Olenik Staničić, v.d. predsjednika HGK ŽK Rijeka, prof. dr. sc. Marko Perić, dekan Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu; Izvor: FTHM
Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Rijeka i Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Sveučilišta u Rijeci potpisali su Sporazum o realizaciji stručne prakse studenata Fakulteta te na taj način postali partneri u dijelu nastavnog procesa. Svečanom potpisivanju prisustvovali su v.d. predsjednica HGK Županijske komore Rijeka gđa. Barbara Olenik Staničić i dekan Fakulteta prof. dr. sc. Marko Perić.
Studenti studijskog programa „Menadžment održivog razvoja“ tokom studija stječu teorijska znanja o održivom razvoju, a kroz praksu u Županijskoj komori imati će priliku steći i praktična znanja vezana uz društveno-ekonomsku-ekološku komponentu poslovanja raznih subjekata u gospodarstvu. Osim suradnje vezano uz stručnu praksu, HGK ŽK Rijeka i Fakultet će zajednički raditi na raznim aktivnostima poput organiziranja znanstvenih i stručnih skupova, sudjelovanja na projektima, organiziranja edukacija te provođenja zajedničkih istraživanja.