Poslovni susret Komore Zagreb i tvrtke Žitozajednica d. o. o.

Objavljeno: 20. 07. 2016. , Ažurirano: 08. 09. 2016.

Kako bi se još bolje upoznali s radom i približili usluge svojim članicama, stručni tim Komore Zagreb posjetio je  19. srpnja zagrebačku tvrtku Žitozajednica d. o. o.

Žitozajednica je osnovana  davne 1954. kao zajednica tvrtki za promet i preradu žitarica i danas  okuplja predstavnike velikih, srednjih i manjih proizvođača mlinsko-pekarske industrije.

Direktorica tvrtke Nada Barišić osvrnula se na poslovne izazove s kojima se susreću mlinari i pekari, a koje ova tvrtka okuplja i zastupa, između ostalog i u Europskom udruženju mlinske i pekarske industrije.

Na sastanku se razgovaralo o novim uslugama Komore,  a osobit je interes tvrtka pokazala prema uslugama besplatnoga Poreznog savjetovanja za članice te prema dodjeli vaučera u okviru projekta Moj EU projekt kojim se gospodarstvenicima dodjeljuje  izravna financijska potpora za izradu prijavne dokumentacije za EU projekte.

Kako bi se pekari i mlinari što bolje informirali o novostima koje ih očekuju, dogovorene su i teme za stručne edukacije u vezi s novim trendovima u pekarskoj industriji, a najavljeno je i informiranje o izmjenama u zakonodavstvu.