Izvor: Pixabay

Poslovni skup Klastera željeznica jugoistočne Europe u ŽK Slavonski Brod

Objavljeno: 16. 10. 2018. , Ažurirano: 25. 10. 2018.

Klaster željeznica jugoistočne Europe u suradnji s austrijskim inženjerskim tvrtkama i stručnjacima, Sektorom za industriju HGK, Županijskom komorom Slavonski Brod i Savezom za željeznicu organizira poslovni skup s temom Prezentacija novog standarda EN 17149 za projektiranje, proizvodnju i održavanje željezničkih vozila.

Skup je namijenjen svim tvrtkama iz jugoistočne Europe koje proizvode željeznička vozila i komponente za njih, a održat će se 23. i 24. listopada u Slavonskom Brodu (program događanja možete pronaći u pratećim dokumentima).

Prvi dan skupa predviđen je za umrežavanje sudionika i posjet tvrtki Đuro Đaković Strojna obrada d.o.o.

Drugi dan skupa održat će se u HGK – ŽK Slavonski Brod u 10 sati, kada će austrijski eksperti u sektoru proizvodnje i održavanja željezničkih vozila obraditi temu Novi standard EU za željeznička vozila EN 17149.

Taj će standard od 2022. godine biti obvezan na jedinstvenom tržištu EU za sve proizvođače željezničkih vozila i komponenti.

Prezentacija se organizira za sve željezničke kompanije i njihove dobavljače iz jugoistočne Europe kako bi se na vrijeme pripremili za zahtjevne promjene koje ih očekuju.