Poslovni skup u ŽK Slavonski Brod
Izvor: HGK

U ŽK Slavonski Brod održan poslovni skup Klastera željeznica jugoistočne Europe

Objavljeno: 16. 10. 2018. , Ažurirano: 26. 10. 2018.

Klaster željeznica jugoistočne Europe u suradnji s austrijskim inženjerskim tvrtkama i stručnjacima, Sektorom za industriju HGK, Županijskom komorom Slavonski Brod i Savezom za željeznicu organizirao je poslovni skup Prezentacija novog standarda EN 17149 za projektiranje, proizvodnju i održavanje željezničkih vozila, 23. i 24. listopada u Slavonskom Brodu.

Prvi dan skupa bio je predviđen za umrežavanje sudionika i posjet tvrtki Đuro Đaković Strojna obrada d. o. o.

Drugog dana skupa koji je održan u ŽK Slavonski Brod, austrijski stručnjaci u sektoru proizvodnje i održavanja željezničkih vozila obradili su temu Novi standard EU za željeznička vozila EN 17149. Taj će standard od 2022. godine biti obvezan na jedinstvenom tržištu EU za sve proizvođače željezničkih vozila i komponenti. Skup je bio namijenjen tvrtkama iz jugoistočne Europe koje proizvode željeznička vozila i komponente za njih radi pravodobne pripreme za zahtjevne promjene koje ih očekuju pri primjeni standarda.

klaster ŽKSB tekst.JPG

Sudionici poslovnog skupa Klastera željeznica jugoistočne Europe u ŽK Slavonski Brod; Izvor: HGK

Na skupu je sudjelovalo 25 predstavnika iz 17 tvrtki iz Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije i Hrvatske.