Posjet izaslanstva argentinskog grada Zarate Županijskoj komori Rijeka

Objavljeno: 25. 11. 2016. , Ažurirano: 29. 11. 2016.

Izaslanstvo argentinskoga grada Zarate, koje je predvodila zamjenica gradonačelnika Patrizia Moyano, pročelnik Odjela za razvoj ljudskih potencijala Rodrigo Garcia Otero, zamjenik predsjednika Hrvatsko-argentinske gospodarske komore iz Zaratea, a ujedno i predsjednik Centra Croata - Hrvatskog doma iz Zarate - Campana, posjetili su ŽK Rijeka u petak, 25. studenoga.

Grad Zarate, njihovo gospodarstvo i razvojne potencijale predstavili Moyano i Otero. Zarate ima važan geostrateški položaj te je luka Južne Amerike za izvoz vozila. Posljednjih deset godina intenzivno se razvija lučki promet i dolazi do jačanja brodogradnje, zbog čega su im strateški ciljevi povećanje međunarodne suradnje u području prometa i brodogradnje.

Predsjednik Županijske komore Rijeka Vidoje Vujić ukratko je predstavio gospodarske potencijale županije te je istaknuo važnost unapređenja gospodarskih odnosa dvaju gradova, ali i zemalja u cjelini. Robna razmjena Republike Hrvatske i Argentine 2015. godine iznosila je 38,7 milijuna američkih dolara, od čega je izvoz bio svega 1,5 milijuna USD.