Posjet studenata Sveučilišnog odjela za stručne studije Županijskoj komori Split

Objavljeno: 23. 05. 2018. , Ažurirano: 24. 05. 2018.

U suradnji ŽK Split i Sveučilišnog odjela za stručne studije studenti su 22. svibnja posjetili Županijsku komoru Split, gdje su im predstavljene komorine aktivnosti. Predstavljen im je ustroj komore, vijeće i grupacije, javne ovlasti te glavne aktivnosti, projekti i akcije koje se provode na razini cijele HGK, poput projekta Cap4App, znakova Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko, vaučera koje nudimo za određene usluge i slično. Naglašene su posebnosti ŽK Split, gdje smo posebno izdvojiti projekte koje provodimo s njihovim matičnim učilištem: WebStart i PlanStart. Tijekom tih projekata, koji su ujedno i njihova praksa, studenti koncipiraju poslovne planove i izrađuju web-stranice za tvrtke početnice. Naglasak smo stavili i na Forum jadransko-jonskih gospodarskih komora, kojim sad predsjeda ŽK Split te u listopadu organizira Međunarodni poslovni forum jadransko-jonskih komora, gradova i sveučilišta.

Veliko su zanimanje studenti pokazali za rad Poduzetničkog inkubatora poduzetnica početnica, koji smo i posjetili, gdje im je jedna od korisnica inkubatora, Maja Bakotin iz tvrtke Weddings in Split j. d. o. o., ispričala o svom poduzetničkom putu i iskustvu, što im se posebno svidjelo.