posjet njemačke delegacije ŽK Split
Izvor: HGK ŽK Split

Njemačko izaslanstvo posjetilo ŽK Split

Objavljeno: 11. 09. 2018. , Ažurirano: 12. 09. 2018.

Njemačko izaslanstvo iz Dresdena u pokrajini Saskoj 11. rujna je posjetilo Županijsku komoru Split u okviru višednevnog posjeta Hrvatskoj. Izaslanstvo od tridesetak sudionika iz različitih djelatnosti, među kojima je bio i gradonačelnik općine Ralbitz-Rosenthal Hubertus Rietscher, predvodio je počasni konzul Republike Hrvatske u Dresdenu Peter Neumann.

Direktorica Županijske komore Split Vesna Friedl uime domaćina pozdravila je inozemne goste izrazivši zadovoljstvo dobrom gospodarskom suradnjom Hrvatske s Njemačkom te govorila o mogućnostima za daljnji razvoj te investicijskim mogućnostima.

Viša stručna savjetnica i koordinatorica za turizam, trgovinu i financije u ŽK Split Nataša Bušić predstavila je HGK – Županijsku komoru Split, Splitsko-dalmatinsku županiju i njeno gospodarstvo.

Članove izlaslanstva najviše su zanimale informacije o poduzetničkim zonama Splitsko-dalmatinske županije, proizvodnji i mogućnostima izvoza hrvatskih proizvoda u Njemačku.