Posjet ministra Uprave grada Moskve Komori Zagreb

Objavljeno: 22. 03. 2017. , Ažurirano: 23. 03. 2017.

Predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich 21. ožujka primio je ministra Uprave grada Moskve i direktora Odjela za međunarodnu gospodarsku suradnju Sergeja Čeremina te veleposlanika Ruske Federacije u Hrvatskoj Anvara Azimova.

Na sastanku se razgovaralo o mogućnostima jačanja poslovne suradnje između hrvatskih i ruskih gospodarstvenika, kao i mogućem potpisivanju Ugovora o suradnji između komora Moskve i Zagreba, čiji su gradovi različiti po veličini, ali slični po problemima svojih poduzetnika.
Ruska je strana naglasila kako hrvatski poduzetnici imaju svoje mjesto u Moskvi, osobito u području turizma, farmacije i elektrotehnike te da su zainteresirani za različite investicije, prije svega, u građevinskom sektoru.

Obostrano je zaključeno da ima različitih mogućnosti za buduću poslovnu suradnju, a jedna je od njih i moguća organizacija gospodarskog foruma između Zagreba i Moskve u drugoj polovine ove godine. Grad Zagreb ima dobre poslovne odnose s Moskvom, a Hrvatska je postala omiljeno mjesto za odmor ruskih turista, pa je predloženo da se sljedeće godine organizira predstavljanje hrvatskih turističkih tvrtki u Moskvi.