Glavni tajnik Srednjoeuropske inicijative Roberto Antonione s potpredsjednikom HGK za međunarodne poslove i EU Ivanom Barbarićem
Izvor: HGK

Posjet glavnoga tajnika Srednjoeuropske inicijative Roberta Antonionea Hrvatskoj gospodarskoj komori

Objavljeno: 06. 03. 2019. , Ažurirano: 06. 03. 2019.

Izaslanstvo Srednjoeuropske inicijative (SEI) posjetilo je Hrvatsku gospodarsku komoru 6. ožujka, a predvodio ga je glavni SEI-jev tajnik Roberto Antonione. Izrazio je zadovoljstvo osvrnuvši se na prošlogodišnje predsjedanje Republike Hrvatske Srednjoeuropskom inicijativom i održanim Summitom Srednjoeuropske inicijative, u sklopu kojega je HGK organizirala Poslovni forum Inovacijama do konkurentnosti.

Potpredsjednik HGK za međunarodne poslove i EU Ivan Barbarić iskazao je interes i spremnost na kontinuirano sudjelovanje HGK u aktivnostima SEI-ja u sklopu gospodarske dimenzije.

Srednjoeuropska inicijativa danas okuplja sedamnaest zemalja članica – Albaniju, Bjelorusiju, Bosnu i Hercegovinu, Bugarsku, Crnu Goru, Češku, Hrvatsku, Italiju, Mađarsku, Sjevernu Makedoniju, Moldovu, Poljsku, Rumunjsku, Slovačku, Sloveniju, Srbiju i Ukrajinu.

Predsjedanje Inicijativom počekom 2019. godine preuzela je Talijanska Republika.