Kineska gospodarska delegacija
Izvor: HGK

Delegacija Kineske gospodarske komore za privatni sektor posjetila Županijsku komoru Rijeka

Objavljeno: 26. 04. 2019. , Ažurirano: 26. 04. 2019.

Delegacija Kineske gospodarske komore za privatni sektor, koju su činili potpredsjednik Kineske gospodarske komore za privatni sektor te čelni ljudi tvrtke Mingshuo Electronic Technology Co. iz Pekinga i vlasnik tvrtke Concept grupa, posjetila je 24. travnja HGK – Županijsku komoru Rijeka.

Predsjednik Županijske komore Rijeka Vidoje Vujić predstavio je gospodarski potencijal Primorsko-goranske županije te istaknuo dugogodišnju dobru suradnju Županije i Komore s institucijama i poduzetnicima u Kini, nedavno otvoreno predstavništvo HGK u NR Kini, ali i velik prostor za napredak i jačanje suradnje.

Potpredsjednik Kineske gospodarske komore za privatni sektor Sun Yanjun naglasio je da njegovu komoru, koja okuplja pet milijuna poduzetnika, podržavaju kineska vlada, Državno vijeće i Ministarstvo civilnih poslova te rekao kako se raduje budućoj suradnji hrvatskih i kineskih poduzetnika.

Feng Weidong, predsjednik tvrtke Huzhou Mingshuo Optoelectronic Technology Co. Ltd., predstavio je holding, nacionalno poduzeće napredne tehnologije koje je specijalizirano za područje LED rasvjete velike snage. Konkurentska prednost leži u Grafenu - novoj inteligentnoj proizvodnji rasvjete i njenoj povezanosti s internetom stvari (Internet of Things – IoT), a uz njegovu široku primjenu idealan je za javnu rasvjetu. Weidong je dodao da su zainteresirani za ulaganje u zamjenu postojeće infrastrukture grada novom tehnologijom koja ostvaruje 80 posto uštede energije.

Predsjednik ŽK Rijeka pozdravio je inicijativu i naglasio da je ona u skladu s ciljevima održivosti. Dodao je da je suradnja upravo u području investicija i kapitalnih projekata ključna te da je upravo ovo razdoblje pogodno za investicije i razvoj suradnje na kapitalnim projektima.