Posjet delegacije Grada Čačka HGK – Županijskoj komori Rijeka

Objavljeno: 04. 03. 2019. , Ažurirano: 05. 03. 2019.

Predsjednik HGK – Županijske komore Rijeka Vidoje Vujić sa suradnicima primio je u posjet predstavnike delegacije Grada Čačka. U događanju su sudjelovali Goran Petrović, generalni konzul Republike Srbije u Republici Hrvatskoj, Nikola Ivaniš, zamjenik gradonačelnika Rijeke, Borislav Božić, predsjednik Srpskoga kulturnog društva Prosvjeta te Duško Nikolić, član predsjedništva Srpskoga kulturnog društva Prosvjeta.

Delegaciju iz Grada Čačka činili su predstavnici više različitih institucija te predstavnici poduzetnika: Igor Trifunović, predsjednik Skupštine Grada Čačka, Miroslav Petković, tajnik Skupštine Grada Čačka, Milan Bojović, pomoćnik gradonačelnika Čačka, Gorana Tanasković, voditeljica RPK Moravičkog i Raškog MO-a, Vesna Baur, predsjednica Udruženja poslovnih žena Nadežde Petrović, Dragan Čakarević, predsjednik PU-a Gradac 97, Momir Ćosović, vlasnik poduzeća Progres inženjering, Grozdana Đukanović, predsjednica Udruženja Kalina, Branimir Đukanović, predsjednik ŠK Klupci iz Loznice, Dragan Mišković, privatni poduzetnik, Miloljub Petrović, generalni menadžer TV-a Galaksija 32 te novinari Vesna Stambulić i Stefan Ristanović, također iz Galaksije 32.

predsjednik Vujić sa suradnicima

Predsjednik Vujić goste je upoznao s gospodarskim potencijalom Primorsko-goranske županije te naglasio da ima mnogo prostora za osnaživanje gospodarske suradnje. Vedran Devčić, voditelj odsjeka u HGK – ŽK Rijeka, prezentirao je manifestaciju AdRia4Blue s temom razvoja plavog i održivoga gospodarstva, koju Komora organizira u partnerstvu s Kraljevinom Norveškom te pozvao goste iz Čačka da posjete manifestaciju.

Gorana Tanasković, voditeljica RPK Moravičkog i Raškog MO-a, istaknula je da Čačak ima dugu tradiciju poduzetništva te da je danas s velikim brojem gospodarskih subjekata okrenut proizvodnoj djelatnosti koja je u posljednjih nekoliko godina u stalnom porastu (čak je 50 posto njih iz proizvodne djelatnosti). Predsjednik Skupštine Grada Čačka Igor Trifunović i zamjenik gradonačelnika Milan Bojović istaknuli su da su posljednjih godina ostvarena velika ulaganja u infrastrukturu grada, tj. u bolju prometnu povezanost. U kratkom razdoblju izgrađene su dvije poduzetničke zone primarno namijenjene proizvodnji.

Svi su ostali sudionici izrazili veliku poslovnu potrebu za gospodarskom suradnjom, razmjenom dobre prakse i povezivanjem, što je u interesu svih dionika. Najavljena je suradnja i povezivanje turističkih zajednica kako bi se obogatila turistička ponuda te mogući sastanak, predviđen u svibnju ove godine.

sudionici sastanka