Izvor: Pixabay

Popis mjera koje su županijske komore predlagale jedinicama lokalne i regionalne samouprave za pomoć poduzetnicima

Objavljeno: 03. 11. 2020. , Ažurirano: 18. 12. 2020.

Uz zastupanje interesa svojih članica pred Vladom Republike Hrvatske – predlaganjem konkretnih mjera s ciljem amortiziranja udara na gospodarstvo, Hrvatska gospodarska komora je i putem infrastrukturne mreže županijskih komora posredovala na lokalnoj i regionalnoj razini kako bi se zaštitili poduzetnici i sačuvala radna mjesta.

Ove mjere uključuju smanjenje i uvođenje razdoblja mirovanja cijena zakupa javnih površina i poslovnih prostora u vlasništvu gradova. U nekim jedinicama lokalne samouprave umanjeno je ili odgođeno plaćanje prireza, poreza na potrošnju, obveza plaćanja komunalne i drugih naknada (npr. spomeničke rente) je ukinuta ili odgođena. Detaljni pregled usvojenih mjera na lokalnoj razini možete vidjeti u pratećim dokumentima na ovoj stranici.

Središnjim tijelima državne uprave i jedinicama lokalne samouprave zahvaljujemo na spremnosti za suradnju i brzom djelovanju kad je najpotrebnije te na svim nastojanjima s ciljem očuvanja gospodarstva.