Izvor: HGK
Poljski poduzetnici u ŽK Split
Objavljeno: 30. 10. 2022.
Izvor: HGK
HGK – Županijska komora Split ugostila je delegaciju poljskih poduzetnika, koja je u organizaciji Investicijskog fonda Gornje Šleske od 25. do 29. listopada 2022. godine boravila u Hrvatskoj. Tom prigodom predsjednik ŽK Split Joze Tomaš ih je upoznao s gospodarstvom Splitsko-dalmatinske županije i mogućnostima poslovne suradnje.
''Splitsko-dalmatinska županija, poznata uglavnom iz turističke perspektive, može se pohvaliti velikim gospodarskim mogućnostima, a ključni preduvjet za ostvarivanje suradnje i privlačenje investicija je upravo umrežavanje poduzetnika, što je dokazao i ovaj susret'', istaknuo je Tomaš.
Poljska delegacija pod vodstvom Borisa Milića, predstavnika Gospodarske komore Poljske za Hrvatsku i regiju, okupila je poduzetnike iz različitih djelatnosti, od proizvođača električnih uređaja, solarnih panela, distributera do onih iz sektora građevinarstva koji u svom radu primjenjuju nove 3D tehnologije.
Posjet poljskih poduzetnika Splitu realiziran je u sklopu Europskog projekata Intersilesia, kojemu je cilj jačanje investicijske atraktivnosti Šleske regije kroz promicanje internacionalizacije malih i srednjih poduzeća i povećanje izvoza tvrtki iz šleskog vojvodstva. Nastavak je to ujedno prošlogodišnjih posjeta Zagrebu, Opatiji i Rijeci, na kojima su održani sastanci s lokalnim vlastima i poduzetnicima.