Poduzetnici sa područja Brodsko-posavske županije nastupili na 23. Mediteranskom sajmu zdrave prehrane, ljekovitog bilja i zelenog poduzetništva

Objavljeno: 17. 03. 2025.

Proizvođači s područja Brodsko-posavske županije organizirano su nastupili na 23. Mediteranskom sajmu zdrave prehrane, ljekovitog bilja i zelenog poduzetništva koji je održan od 11. do 15. ožujka u Dubrovniku.

Nastup su zajednički organizirali HGK - Županijska komora Slavonski Brod i Upravni odjel za gospodarstvo i poljoprivredu Brodsko-posavske županije sukladno Ugovoru o sufinanciranju aktivnosti HGK - Županijske komore Slavonski Brod od strane Brodsko-posavske županije.

Na sajmu su nastupili poduzetnici s područja Brodsko-posavske županije. Posjetiteljima Sajma ponuđeni su med i pčelinji proizvodi, domaći kolači, lješnjaci u ljusci i prženi u šećeru, orasi, pekmezi, voćna vina, likeri i rakije.

"S prodajom sam zadovoljna, prodajemo po sajmovima diljem Hrvatske, ali i na kućnom pragu. Na sajam u Dubrovnik smo došli isključivo zbog osiguranog prijevoza, jer je predug put na koji se sami ne bi usudili poći", kazala je Blaženka Denis, vlasnica Obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva Denis.

20250313_174654.jpg

Izlagači na 23. Mediteranskom sajmu u Dubrovniku; Izvor: HGK.

 

Ovo je još jedan korak u poticanju promocije lokalnih proizvoda i jačanju tržišne prepoznatljivosti poduzetnika s područja Slavonskog Broda i Nove Gradiške odnosno Brodsko-posavske županije. Sudjelovanjem na sajmu, poduzetnici su dobili priliku predstaviti svoje proizvode i usluge široj publici, ostvariti nove poslovne kontakte te dodatno osnažiti svoju poziciju na tržištu.

Izlagači su izrazili zadovoljstvo nastupom na Sajmu te će, pod uvjetom da se nastave ovakve zajedničke organizacije Brodsko-posavske županije i HGK - Županijske komore Slavonski Brod, i dalje nastupati na ovom zahtjevnom tržištu.

20250313_175121.jpg

Izlagači na 23. Mediteranskom sajmu u Dubrovniku; Izvor: HGK.