Dobitnici plaketa Zlatne kune te posebnih priznanja za doprinos razvoju gospodarstva i komorskog sustava
Izvor: HGK

Petrokemija, Sano i Agro Simpa najuspješnije su tvrtke Sisačko-moslavačke županije

Objavljeno: 20. 10. 2021. , Ažurirano: 21. 10. 2021.

Najuspješnije veliko trgovačko društvo u Sisačko-moslavačkoj županiji u prošloj godini je Petrokemija d.d. Kutina, najuspješnije srednje trgovačko društvo je Sano d.o.o. Popovača, a malo Agro Simpa d.o.o. Sisak. Plakete Zlatna kuna dodijeljene su najuspješnijim društvima na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća Županijske komore Sisak u četvrtak, 14. listopada.

Posebna priznanja dodijeljena su pojedincima i tvrtkama za doprinos razvoju gospodarstva i komorskog sustava na području županije, a u povodu 150 godina od osnivanja Trgovačko-obrtničke komore u Sisku. Priznanja su dobili Ivan Brkić, Mladen Galeković, Boris Mesarić, Darko Matt Sertić, Milan Stojanović i Marijan Vukelić te tvrtke Gavrilović d.o.o Petrinja, Petrokemija d.d. Kutina i Razvojna agencija Sisačko-moslavačke županije SIMORA d.o.o.

Čestitajući nagrađenima, predsjednik HGK - Županijske komore Sisak Tihomir Babić istaknuo  je da je prošla godina, obilježena pandemijom koronavirusa, bila godina neizvjesnosti i straha: „Pandemija je imala snažan utjecaj na smanjivanje ukupne potražnje, smanjenje protoka ljudi, roba i usluga, prekida lanca opskrbe, a time i na smanjenje proizvodnje što se negativno odrazilo na gospodarstvo Hrvatske i Sisačko-moslavačke županije. Poznatu izreku „da ni jedna nesreća ne dolazi sama“ potvrdio je i razoran potres koji je pogodio Sisak i Banovinu na kraju prošle godine. U takvim uvjetima trebalo je hrabrosti, znanja, odvažnosti i velikog umijeća biti na čelu tvrtki, upravljati poslovanjem, očuvati djelatnost i na kraju godine postići dobar rezultat u poslovanju. Naši dobitnici plaketa Zlatna kuna učinili su dodatne napore i postigli rezultat koji ih prema kriterijima svrstavaju u najuspješnija trgovačka društva Sisačko-moslavačke županije u svojoj kategoriji. Dobitnici priznanja su u teškim uvjetima učinili dodatni napor za opstanak i zadržavanje radnih mjesta“, naglasio je Babić.

Svečana GV 2021_1.jpgPetrokemija d.d. Kutina najuspješnije veliko poduzeće u SMŽ u 2020. godini; Izvor: HGK

„O zadnjim desetljećima mogu nam najbolje posvjedočiti današnji dobitnici posebnih priznanja. 150 godina postojanja i djelovanja Komore u Sisku u raznim organizacijskim oblicima otvara mogućnost da se sjetimo svih gospodarstvenika, komorskih zaposlenika i svih ljudi od 1870. godine i prve konstituirajuće sjednice Trgovačko-obrtničke komore u Sisku, koji su pridonijeli razvoju komorskog sustava, gospodarstva ove regije i Republike Hrvatske u cjelini. U ovih proteklih 150 godina puno je tvrtki osnovano na području Sisačko-moslavačke županije koje su svojim djelovanjem dale svoj doprinos ukupnom razvitku područja naše županije“, rekao je Babić te istaknuo kako će Komora i nadalje djelovati u interesu opstanka i razvoja gospodarstva.

Tom prigodom zamjenik sisačko-moslavačkog župana Mihael Jurić naglasio je veliku ulogu gospodarstvenika u sveukupnom razvoju županije: „Svako je mjesto lijepo, ali ipak je najljepše radno mjesto, a vi to osiguravate našim ljudima, vi osiguravate radna mjesta, a samim time i opstanak i ostanak naših obitelji na ovom našem području. Osiguravate i opstanak jedinica lokalne, regionalne i nacionalne razine, mi smo vaši posloprimci, a vi naši poslodavci“, istaknuo je te najavio kako će u dijelu sufinanciranja kamata za kredite poduzetnicima doći do određenih izmjena odnosno novih kreditnih linija koje će biti povoljne za sve investitore i poduzetnike na području Sisačko-moslavačke županije.

Uz gospodarstvenike, svečanoj sjednici nazočili su i državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede Tugomir Majdak, državna tajnica Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade Željka Josić, državni tajnik Središnjeg državnog ureda za obnovu i stambeno zbrinjavanje Gordan Hanžek, potpredsjednik HGK Josip Zaher te predsjednik Obrtničke komore Sisačko-moslavačke županije Adolf Cvanciger. U svečanom dijelu programa sudjelovali su učenici Glazbene škole Frana Lhotke Sisak, Tessa Kolar i Andrej Vidović.