Veliki odaziv na Forumu obiteljskog smještaja u Dubrovniku

Objavljeno: 05. 03. 2018. , Ažurirano: 19. 03. 2018.

U suradnji HGK – Županijske komore Dubrovnik i Turističke zajednice grada Dubrovnika, po peti je put u hotelu Rixos Libertas Dubrovnik održan Forum obiteljskog smještaja koji je i ove godine okupio veliki broj pružatelja usluga obiteljskog smještaja te partnera Foruma koji su izložili svoje proizvode i predstavili svoje usluge.

Nazočnima su se prigodno obratile Romana Vlašić, direktorica Turističke zajednice, i Terezina Orlić, predsjednica HGK – Županijske komore Dubrovnik, koja je skrenula pozornost na drukčiji koncept Foruma ove godine, gdje je stavljen naglasak na ugovaranje usluga s lokalnim ugostiteljima i turističkim agencijama. Istaknula je ulogu Zajednice obiteljskog smještaja HGK u daljnjem marketingu i pozicioniranju ovog oblika smještaja radi podizanja kvalitete i povećanja konkurentnosti. I dalje će se raditi na edukacijama kako bi se svi zainteresirani na vrijeme informirali o zakonskim propisima, poreznim problemima, ali i o inovativnim rješenjima.

Predavanje je održao Božo Burić iz Turističke zajednice grada Dubrovnika, koji je, među ostalim, izdvojio važnost modernizacije smještaja te načine poboljšanja usluga koje se nude.

Veliku je pozornost izazvala predavačica Ljerka Markota, savjetnica RRiF Plus, izdavačkog i savjetničkog društva iz područja računovodstva, poreza i financija u Hrvatskoj, koja je približila porezni položaj pružatelja usluga smještaja u domaćinstvu. Aleksandra Dodoš Pintarić iz tvrtke myPOS d. o. o. informirala je prisutne o sustavu kartične naplate.

Stane Đivanović, voditeljica Službe za gospodarstvo Ureda državne uprave Dubrovačko-neretvanske županije, govorila je o uvjetima za registraciju robinzonskog smještaja i mobilnih kućica.

Tijekom trajanja Foruma, dvjestotinjak posjetitelja moglo se informirati o novim uslugama agencija koje se bave smještajem, sustavima naplate, novostima i pogodnostima u bankama te osiguravajućim društvima.

Održale su se i dvije radionice koje su okupile zainteresirane nositelje obiteljskog smještaja s ugostiteljima i turističkim putničkim agencijama.