Panel Zaposleni i nezaposleni stariji od 50: teret, problem ili potencijal

Objavljeno: 05. 06. 2019. , Ažurirano: 06. 06. 2019.

U petak, 7. lipnja, u 11 sati, održat će se na Ekonomskom fakultetu u Splitu (Cvite Fiskovića 5, dvorana D1) panel Zaposleni i nezaposleni stariji od 50: teret, problem ili potencijal.

Cilj je panela dati poticaj i doprinos sveobuhvatnom sagledavanju problematike zaposlenih i nezaposlenih starijih od 50 godina, koji čine više od trećine nezaposlenih te su, s jedne strane, značajan potencijal i izvor radne snage, a s druge, njihovo aktiviranje i sve veće sudjelovanje među zaposlenima donosi nove izazove i zahtijeva specifične pristupe.

Hrvatska gospodarska komora provodi niz aktivnosti radi rješavanja problema radne snage te će uime HGK na panelu sudjelovati savjetnik za radnu politiku i zapošljavanje Davorko Vidović i predsjednik HGK – Županijske komore Split Joze Tomaš.

Uz predstavnike HGK na panelu će sudjelovati predstavnici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Hrvatske udruge poslodavaca, splitskog i beogradskog sveučilišta te predstavnici gospodarskih subjekata.

Panel se organizira u sklopu projekta InCounselling50+ (Innovative Counselling to Promote the Participation of People 50+ on the Labour Market and in Societal Life).

Detaljnije o projektu, kao i materijale kreirane u sklopu projekta, možete potražiti ovdje.

Vrijeme Aktivnost
10:30 - 11:00 Dolazak, kava dobrodošlice ineformalna interakcija sudionika