Direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura i voditelj prodaje Pan Parketa iz Čačinaca Deni Kelava
Izvor: HGK

Nagrada Johan Kohlhoffer: Pan Parket iz Virovitičko-podravske županije proglašen filantropom godine Slavonije i Baranje u kategoriji tvrtki

Objavljeno: 30. 03. 2017. , Ažurirano: 03. 04. 2017.

U Osijeku je 29. ožujka, u organizaciji Zaklade za razvoj lokalne zajednice Slagalica, održana svečana dodjela nagrade Johan Kohlhoffer za filantropa godine Slavonije i Baranje za 2016. godinu za tvrtke, obrte i filantropsku inicijativu godine.

Ovogodišnju nagradu za filantropa godine u kategoriji tvrtki dobio je Pan Parket d. o. o. iz Čačinaca, a nagradu je primio voditelj prodaje tvrtke Deni Kelava, kojemu su priznanje uručili direktor HGK – Županijske komore Virovitica Milan Vanđura i dobitnik nagrade za 2015. godinu Tomislav Hat.

20170329_193340.jpg
Izvor: HGK

Pan Parketu je nagrada dodijeljena na osnovi potpora i doprinosa koju je ova tvrtka nesebično dala razvoju lokalne zajednice u protekloj godini. Potpomagali su rad niza humanitarnih udruga te vatrogasnih i sportskih društava u Virovitičko-podravskoj županiji: Udruge za osobe s intelektualnim poteškoćama Jaglac iz Orahovice, Osnovne škole Antuna Gustava Matoša iz Čačinaca, vatrogasnim društvima s područja Virovitičko-podravske županije, seniorima i veteranima nogometnih klubova Mladost iz Čačinaca te Papuk iz Orahovice i drugima.

U kategoriji obrta, za filantropa godine nagrađen je Dubravko Ćoralić, obrtnik iz Klise, a nagrada za filantropsku inicijativu godine dodijeljena je humanitarnoj akciji Lege za djecu superjunake u organizaciji Udruge Hrvatski dragovoljac iz Osijeka.

Nominacija za filantropa godine nakon prethodne četiri godine – kada su se mogli nominirati samo predstavnici s područja grada Osijeka, ove godine omogućena je i predstavnicima svih pet županija: Brodsko-posavske, Požeško-slavonske, Osječko-baranjske, Virovitičko-podravske i Vukovarsko-srijemske županije.

20170329_193134.jpg
Direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura, stručna suradnica za odnose s javnošću u Zakladi Slagalica Julijana Tešija, voditelj prodaje Pan Parketa iz Čačinaca Deni Kelava; Izvor: HGK

Potporu dodijeli ove nagrade daju predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović, Hrvatska gospodarska komora, Hrvatska obrtnička komora, Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije te Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta.