David Vlajčić, potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede, šumarstva i ribarstva; Izvor: Virovitičko-podravska županija
Otvoren 29. Viroexpo u Virovitici
Objavljeno: 13. 02. 2026.
David Vlajčić, potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede, šumarstva i ribarstva; Izvor: Virovitičko-podravska županija
Potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede, šumarstva i ribarstva David Vlajčić, otvorio je u Virovitici 29. Međunarodni sajam gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede Viroexpo 2026., na kojem se ove godine, predstavlja 557 izlagača iz nekoliko stranih zemalja.
"Viroexpo je postao mnogo više od sajma. Postao je simbol poduzetništva, gospodarskog razvoja i, prije svega, poljoprivrede, ne samo u Virovitičko-podravskoj županiji, nego i u cijeloj kontinentalnoj Hrvatskoj. Rast broja izlagača, interes posjetitelja i snažan međunarodni karakter potvrđuju njegovu važnost", poručio je Vlajčić te naglasio značaj međužupanijske i međunarodne suradnje, istaknuvši kako činjenica da je Kraljevina Nizozemska zemlja partner, a Požeško-slavonska županija partner sajma, potvrđuje otvorenost Viroexpa prema razmjeni znanja, iskustava i dobrih praksi.
U ime zemlje partnera, Charlotte van Baak, veleposlanica Kraljevine Nizozemske u Republici Hrvatskoj, obratila se uzvanicima istaknuvši važnost povezivanja dviju zemalja u području poljoprivrede i hortikulture.
Osim štandova izlagača, posjetitelji će u tri dana sajma moći prisustvovati brojnim stručnim predavanjima uz druge popratne sadržaje.
Organizatori sajma su Virovitičko-podravska županija, Grad Virovitica, HGK – Županijska komora Virovitica, HOK – Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije, Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije, dok je tehnički organizator Viroexpo. Zemlja partner ovogodišnjeg Viroexpa je Kraljevina Nizozemska, a Županija partner Požeško-slavonska županija, dok su pokrovitelji Vlada RH, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva, Ministarstvo turizma i sporta, Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU, Ministarstvo gospodarstva.