Organizirani nastup hrvatskih tvrtki na 83. Međunarodnom poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu

Objavljeno: 20. 05. 2016. , Ažurirano: 07. 07. 2016.

Županijska komora Osijek šesnaesti je put zaredom organizirala zajednički nastup hrvatskih tvrtki na Međunarodnom poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu, koji se, od 14. do 20. svibnja, održava 83. put.  Navedeni sajam vodeći je u sektoru poljoprivrede na prostoru Zapadnog Balkana i Jugoistočne Europe.

Na izložbenom prostoru HGK, veličine više od 300 četvornih metara vanjskog prostora, ove godine predstavile su se tri hrvatske tvrtke iz djelatnosti proizvodnje i prodaje poljoprivrednih strojeva i poljomehanizacije te šumarsko-poljoprivredno komunalni program traktora i mehanizacije: Hittner d. o. o. Bjelovar, Entrada d. o. o. Šušnjevica i Megametal d. o. o. iz Nedelišća.

Tijekom održavanja sajma, 16. svibnja Županijska komora Osijek za svoje je članice organizirala jednodnevni stručni posjet sajmu.

Također, EEN mreža Županijske komore Osijek organizirala je 16. svibnja odlazak na poslovne razgovore B2B@NSFair, koji su se održavali u sklopu Međunarodnog sajma poljoprivrede. Poslovne susrete organizirala je Europska poduzetnička mreža Srbije – Privredna komora Srbije i poslovni inkubator Novi Sad, u suradnji s Novosadskim sajmom i Talijanskom trgovinskom agencijom.

AgroB2B@NSFair bio je namijenjen prije svega proizvođačima i trgovcima hrane i pića, ali je bio otvoren i za povezane sektore, poput: poljoprivredne mehanizacije, gnojiva i zaštite bilja, pakiranja proizvoda / ambalaža, poljoprivrede kao izvora obnovljivih izvora energije, opreme za proizvodnju i preradu hrane, istraživanja i inovativne tehnologije u poljoprivredi, itd.