Okrugli stol: Kako privući radnike u strukovno zanimanje prodavač

Objavljeno: 18. 02. 2019. , Ažurirano: 18. 02. 2019.

Trgovačka i komercijalna škola Davor Milas Osijek u suradnji s HGK – Županijskom komorom Osijek, Hrvatskom obrtničkom komorom, Hrvatskom udrugom poslodavaca i predstavnicima Sindikata trgovine organizira okrugli stol Dualno obrazovanje ili učenje temeljeno na radu kao model razvoja strukovnog obrazovanja u trgovini. Okrugli će se stol održati u ponedjeljak, 25. veljače, u 9 sati i 30 minuta u Trgovačkoj i komercijalnoj školi Davor Milas, na adresi Gundulićeva 38, Osijek.

Trgovačka i komercijalna škola Davor Milas ove je školske godine uvela eksperimentalni dualni model obrazovanja. Kako se u praksi sve više osjeća nedostatak radne snage i u zanimanju prodavač – blagajnik – skladištar, na okruglom stolu raspravljat će se o tome kako privući radnike u strukovno zanimanje prodavač i može li dualno obrazovanje biti odgovor.

Poslodavci zainteresirani za sudjelovanje na okruglom stolu trebaju se prijaviti slanjem e-poruke na trgos@tiksdm.hr.