Sastanak projektnih partnera MISTRAL u Sinesu, Portugal svibanj 20196
Izvor: HGK ŽK ZADAR

Održavanje sastanka projektnih partnera u sklopu projekta MISTRAL

Objavljeno: 22. 10. 2019. , Ažurirano: 22. 10. 2019.

U Kneževoj palači u Zadru u utorak, 29. listopada, održat će se sastanak projektnih partnera u sklopu EU projekta Mistral, koji sufinancira Europski fond za regionalni razvoj u sklopu programa Interreg Medterranean. Domaćin i organizator sastanka je Županijska komora Zadar, jedan od projektnih partnera.

Na sastanku će se raspravljati o dosad završenim aktivnostima na projektu te o aktivnostima koje slijede u nedavno započetim radnim paketima. Prema studijama koje je morao izradi svaki pojedini partner za područje iz kojeg dolazi, napravljena je publikacija Blue Growth Book, objedinjene su dobre prakse i odrađeno je regionalno mapiranje. Blue Growth Book s više od 130 stranica služit će kao temelj za ostvarivanje zadanih aktivnosti u budućim radnim paketima. Partneri će na sastanku najviše vremena posvetiti organizaciji radionica povezanih s inovacijama i pisanjem poslovnih planova, koje će se organizirati za tvrtke iz područja Plave ekonomije na proljeće iduće godine.

Opći je cilj Mistrala stvoriti simbiotsku i transnacionalnu zajednicu mediteranskih klastera aktivnih u područjima Plavog rasta (plava energija, akvakultura, pomorski, obalni i kruzerski turizam, plava biotehnologija, morski mineralni resursi). Tijekom svojih raznih faza, Mistral namjerava izraditi, testirati, razviti i provesti dugoročnu mrežu izvrsnih klastera Plavog rasta u mediteranskom području, osigurati njenu održivost na dugi rok te djelovati kao katalizator i multiplikator inovacijskih akcija. Projekt je započeo 1. veljače 2018. godine, a završava 31. siječnja 2022. godine. Ukupni je proračun projekta 4.837.420,00 eura.

Vodeći partner je Regija Emilia Romagna – Uprava za opće poslove, znanje, rad i gospodarstvo poduzeća iz Italije, a Županijska komora Zadar na projektu sudjeluje kao partner uz još 14 partnera iz Italije, Grčke, Albanije, Španjolske, Francuske, Portugala i Cipra.