Gospodarsko vijeće ŽK Varaždin
Izvor: HGK

Održana dvanaesta sjednica Gospodarskog vijeća ŽK Varaždin

Objavljeno: 22. 10. 2018. , Ažurirano: 26. 10. 2018.

ŽK Varaždin održala je u petak, 19. listopada, dvanaestu sjednicu Gospodarskog vijeća Županijske komore Varaždin.

Tom je prigodom predstavljena i Digitalna revolucija Industrija 4.0, koju je održao Nedeljko Štefanić s Fakulteta strojarstva i brodogradnje u Zagrebu, član Europske akademije za industrijski menadžment te voditelj hrvatskoga stručnog tima za izradu Strategije Industrije 4.0 pri Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta.

Predsjednik  ŽK Varaždin Dragutin Gložinić prezentirao je rezultate  poslovanja poduzetnika u 2017. godini te poreznu reformu o kojoj su članovi Vijeća iznosili mišljenja i prijedloge.

Usvojen je i Poslovnik o radu Gospodarskog vijeća te su izneseni prijedlozi za dodjelu priznanja ŽK Varaždin.

Na kraju je predstavljena Digitalna komora nova informacijsko-komunikacijska platforma za e-usluge HGK, dostupna članicama, kojom HGK želi pridonijeti povećanju korištenja informacijskih i komunikacijskih tehnologija u području pružanja e-usluge na razini Republike Hrvatske.