Članovi Seniorskog ekspertnog tima
Izvor: HGK

Održana svečana sjednica Seniorskoga ekspertnog tima HGK – Županijske komore Rijeka

Objavljeno: 15. 03. 2019. , Ažurirano: 15. 03. 2019.

Povodom obilježavanja petogodišnjice osnivanja Seniorskoga ekspertnog tima Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Rijeka (SET) 13. je ožujka održana 13. redovna i svečana sjednica SET-a.

Na redovnom dijelu sjednice članovi su se osvrnuli na budući rad i ciljeve SET-a, uz iskazanu želju da se u 2019. godini znatno veći fokus stavi na jačanje suradnje s članicama HGK – Županijske komore Rijeka, institucijama u Primorsko-goranskoj županiji te jačanju medijskog praćenja rada članova i ekspertnog tima.

Predsjednik SET-a Davor Mihovilić istaknuo je da je rad SET-a povezan s interesima gospodarskih subjekata te da je i cilj osnivanja upravo pružanje savjetodavne i stručne pomoći tvrtkama, obrtnicima i drugim subjektima.

SET_Rijeka_2.jpg

Davor Mihovilić, predsjednik SET-a; Izvor: HGK

Kako bi se nastavio nesmetani rad Seniorskog ekspertnog tima u idućim godinama, Borka Radović, dugogodišnja članica i stručnjakinja u sektoru bankarstva i upravljanja, izabrana je na mjesto zamjenika predsjednika SET-a.

Članstvo SET-a danas je bogatije za još jednog člana, Željka Mažara, poznatoga gospodarstvenika, koji je izrazio zadovoljstvo uključivanjem u ekspertni tim te naglasio da budući rad vidi upravo u pomoći članicama i davanju stručnog mišljenja u izradi novih zakonskih propisa.

U svečanom dijelu sjednice prikazan je rad sličnih udruženja u našem gospodarskom okruženju, a Mate Župić kao tajnik SET-a prezentirao je rad ekspertnog tima koji je od osnivanja 11. ožujka 2014. godine obradio 13 ključnih tema za gospodarstvo, od kojih je posebno istaknuo Zakon o pomorskom dobru i morskim lukama, obnavljanje i objedinjavanje katastra i zemljišne knjige te izradu nove energetske strategije RH.

Zamjenik predsjednika HGK – Županijske komore Rijeka Zlatko Mičetić dodijelio je zahvalnice Hrvatske gospodarske komore za izniman doprinos unapređenju gospodarstva Primorsko-goranske županije Slavku Lončaru, prvom predsjedniku SET-a i Mati Župiću, tajniku Seniorskog ekspertnog tima.

Rad SET-a nastavlja se i u 2019. godini, u kojoj će se poseban fokus staviti na teme poput porezne politike i problematike plaća, razvojnih programa i održavanja industrije na području Primorsko-goranske županije, Zakon o turističkom i ostalom građevinskom zemljištu te na druge teme ključne za razvoj gospodarstva u Županiji.