Održana Slovensko-hrvatska konferencija u Krapini

Objavljeno: 12. 09. 2016. , Ažurirano: 12. 09. 2016.

Konferencija je održana u okviru 24. Zagorskog gospodarskog zbora u Srednjoj školi Krapina. Republika Slovenija najvažniji je vanjskotrgovinski partner zagorskih poduzetnika i obrtnika, a organizirana je u želji da se slovenskim i hrvatskim poduzetnicima pomogne pri realizaciji vlastitih i zajedničkih projekata.

Govornici na konferenciji su bili Zvonimir Savić, direktor HGK Sektora za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize i Bojan Ivanc iz Gospodarske zbornice Slovenije, koji su prezentirali gospodarsku situaciju u Hrvatskoj i Sloveniji.

U nastavku konferencije predstavnici hrvatskih i slovenskih tvrtki na vlastitim su primjerima dobre prakse predstavili uspješnu realizaciju projekata i mogućnosti financiranja iz EU fondova.

Pozdravne govore na otvorenju konferencije održali su veleposlanica Republike Slovenije u RH, NJ/E Smiljana Knez, župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, pomoćnik ministra poduzetništva i obrta Mario Antonić, predsjednik HGK ŽK Krapina Josip Grilec te predsjednik Obrtničke komore KZŽ Davor Pleško.

Organizatori konferencije su Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Krapina, Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije, Grad Krapina te Krapinsko-zagorska županija.