Održana sjednica Strukovne skupine agencija za poslovanje nekretninama

Objavljeno: 21. 12. 2018. , Ažurirano: 21. 12. 2018.

Članovi Strukovne skupine agencija za poslovanje nekretninama Županijske komore Karlovac složili su se na sjednici, održanoj 20. prosinca, da se na lokalnom tržištu nekretnina nastavljaju pozitivni trendovi započeti prošle godine. U odnosu na proteklu godinu, a posebno godinu prije, povećan je broj kupoprodaja na području Grada Karlovca i Karlovačke županije, dok s druge strane cijene kuća i stanova stagniraju. Predstavnici agencija složili su se da i dalje postoji veliki nerazmjer između očekivanja prodavatelja i realne tržišne cijene nekretnine.

U raspravi o tekućoj problematici poslovanja predstavnici agencija razmijenili su iskustva u vezi s primjenom odredbi Opće uredbe o zaštiti podataka (GDPR) u posredničkoj praksi, načinom obračuna i naplate posredničke provizije, zaračunavanjem usluga savjetovanja, odnosom s poslovnim bankama i ostalim. Također, osvrnuli su se na teme s nedavno održanog 30. Foruma poslovanja nekretninama.

Sudionicima sjednice predstavljena je nova usluga HGK Digitalna komora.