Održana sjednica Odbora za poslovanje s inozemstvom Udruženja banaka HGK

Objavljeno: 26. 10. 2016. , Ažurirano: 14. 12. 2016.

Na izbornoj sjednici Odbora za poslovanje s inozemstvom Udruženja banaka HGK održanoj 25. listopada 2016. godine u Hrvatskoj gospodarskoj komori, za predsjednika Odbora na mandat od četiri godine izabrana je Branka Orešković, pomoćnica izvršnog direktora, Financijske institucije iz Privredne banke Zagreb, a za zamjenika predsjednika izabran je Igor Fistrić, direktor Dokumentarnog poslovanja iz Raiffeisenbank Austria.

Predstavnici Sektora za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize članovima Odbora predstavili su usluge koje HGK pruža svojim članicama.  Posebno je istaknuta uloga HGK u povezivanju financijskih institucija s gospodarstvenicima, a u tom kontekstu osobit značaj ima Konferencija Dan hrvatskih financijskih institucija, koja je u organizaciji HGK, uz suorganizaciju Ekonomskog  fakulteta Zagreb te uz visoko pokroviteljstvo Predsjednice Republike Hrvatske, održana 20. listopada u Zagrebu, okupivši na jednom mjestu sudionike iz financijskih institucija, regulatornih  agencija, resornih ministarstava i gospodarstvenike.

Istaknuta je uspješna suradnja s mjerodavnim institucijama i državnim tijelima kod donošenja i izmjene zakonskih i podzakonskih akata, kao i ostale aktivnosti Sektora za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize koje stoje na raspolaganju članicama Udruženja banaka. Na sjednici je raspravljano i o budućim aktivnostima Odbora te o izazovima i otvorenim pitanjima u poslovanju s inozemstvom.