Autor: Miljenko Juratovac ; Izvor: HGK - ŽK Bjelovar
Održana konstituirajuća sjednica GV ŽK Bjelovar
Objavljeno: 26. 01. 2024.
Autor: Miljenko Juratovac ; Izvor: HGK - ŽK Bjelovar
U ŽK Bjelovar je 25. siječnja održana Konstituirajuća sjednica Gospodarskog vijeća u novom sazivu za razdoblje 2024. – 2028.
Osim članova Gospodarskog vijeća ŽK Bjelovar, sjednici su nazočili Denis Biškup, pročelnik za gospodarski razvoj Bjelovarsko-bilogorske županije, Jasminka Kišantal-Zubić, stručna suradnica za malo i srednje poduzetništvo Grada Bjelovara, Tatjana Kovač, tajnica Obrtničke komore BBŽ i Martina Trupac, savjetnica za obrazovanje Obrtničke komore BBŽ.
Tom prilikom je nazočnima prezentirana Odluka izbornog tijela za sastav Gospodarskog vijeća u mandatnom razdoblju 2024. -2028., nakon čega je jednoglasno usvojen Poslovnik o radu Gospodarskog vijeća.
Za članove Skupštine HGK za mandatno razdoblje 2024.-2028. godine izabrani su:
- Damir Pavlović, Čazmatrans-Nova d.o.o., Čazma, predsjednik Uprave
- Krešimir Pajić, Koestlin d.d., Bjelovar, predsjednik Uprave
- Jakov Ćorić, Gala d.o.o., Bjelovar, član Uprave
Poslovna tajnica ŽK Bjelovar Helena Pogledić, izvijestila je o radu ŽK Bjelovar u razdoblju 2020.-2024. naglasivši da je početak ovog razdoblja obilježio gotovo dvogodišnji lockdown, nakon čega je uslijedila 2022.g. koja je obilježena reorganizacijom rada same Komore.
Uslijedila je rasprava o iznesenom te aktualnim problemima gospodarstvenika Bjelovarsko-bilogorske županije među kojima se ističe nedostatak kvalificirane radne snage u svim granama gospodarstva županije, što je osobito izraženo u građevinarstvu.