Izvor: Ministarstvo zaštite okoliša i zelene tranzicije

Održan sastanak o unapređenju gospodarenja građevnim otpadom: Zajedničkim djelovanjem do veće stope reciklaže

Objavljeno: 09. 06. 2025.

U organizaciji Hrvatske gospodarske komore 6. lipnja održan je radni sastanak u Ministarstvu zaštite okoliša i zelene tranzicije na kojem su sudjelovale ministrica zaštite okoliša i zelene tranzicije Marija Vučković sa suradnicima i potpredsjednica Hrvatske gospodarske komore Mirjana Čagalj sa suradnicima te predstavnici tvrtki Nexe, Cemex, Holcim i Strabag.

Tema sastanka bio je građevni otpad, s posebnim naglaskom na mogućnosti unapređenja gospodarenja ovim vrijednim resursom.

Sudionici su razgovarali o potrebama i izazovima vezanima uz reciklažu neopasnog građevnog otpada te o nužnosti koordinirane suradnje svih nadležnih institucija.

Na sastanku je zaključeno kako Hrvatska, uz učinkovitu provedbu zakonodavnog okvira, jačanje nadzora te primjenu financijskih i regulatornih poticaja, ima značajan potencijal za povećanje stope reciklaže građevnog otpada i njegovo korištenje u svrhu kružnog gospodarstva.