Izvor: HGK
Održan regionalni susret putničkih agencija HGK
Objavljeno: 20. 04. 2026.
Izvor: HGK
U petak, 17. travnja 2026. godine, u Fužinama je održan Regionalni susret putničkih agencija Primorsko-goranske, Istarske i Ličko-senjske županije, u organizaciji HGK Županijskih komora Rijeka, Pula i Otočac, u suradnji s Turističkom zajednicom Kvarnera.
Cilj susreta bio je potaknuti umrežavanje i unaprijediti suradnju među ključnim dionicima turističkog sektora triju županija, omogućiti razmjenu iskustava te pridonijeti boljem razumijevanju aktualnih tržišnih trendova. Sudjelovanje na ovom događanju pružilo je platformu za uspostavu novih poslovnih kontakata, jačanje postojećih partnerstava te razvoj zajedničkih turističkih proizvoda, uz dodatno osnaživanje međuregionalne suradnje i konkurentnosti na tržištu.
Program susreta započeo je u hotelu Bitoraj, gdje su sudionike pozdravili načelnica Općine Fužine, Ana Merle, te direktor Turističke zajednice Gorskog kotara, Petar Hrg.
Predstavnice Turističke zajednice Kvarnera, Anđelka Kusturin i Tanja Augustinović, tom su prilikom upoznale prisutne s turističkim potencijalima Kvarnera, s posebnim naglaskom na Gorski kotar i njegove prirodne ljepote. U nastavku su sudionici ukratko predstavili svoje agencije, aktivnosti i ponudu, dok je završno izlaganje održao Branko Lelas, poslovni tajnik Udruženja putničkih agencija pri HGK, koji je prisutne upoznao s nadolazećim aktivnostima HGK i predmetnog Udruženja.

Izvor: HGK
U nastavku programa organiziran je posjet špilji Vrelo, do koje su sudionici stigli turističkim vlakom, uz stručno vodstvo turističke vodičice Silvije Sobol. Nakon obilaska uslijedio je poslovni brunch u hotelu Bitoraj, koji je dodatno potaknuo neformalno umrežavanje i razmjenu ideja među sudionicima.

Izvor: HGK
Poslijepodnevni dio programa bio je posvećen obilasku turističkih lokaliteta Gorskog kotara, uz stručno vodstvo turističke vodičice Jelene Holenko Pirc iz agencije Lynx and Fox. Sudionici su posjetili Centar za posjetitelje "Velike zvijeri" u Ravnoj Gori te sudjelovali u degustaciji lokalnih proizvoda Centra za poljoprivredu i ruralni razvoj PGŽ "Kašetica" u sklopu kompleksa dvorca Stara Sušica.

Izvor: HGK
Ovaj susret još je jednom potvrdio važnost kontinuiranog umrežavanja i suradnje među turističkim profesionalcima kao ključnog preduvjeta za razvoj kvalitetne, integrirane i konkurentne turističke ponude na regionalnoj i nacionalnoj razini. Hrvatska gospodarska komora nastavit će aktivno poticati i organizirati ovakve inicijative.