Sudionici delegacije
Izvor: HGK
Autor: HGK

Održan Poslovni forum predstavnika turističkog sektora Privredne komore Vojvodine i ŽK Rijeka

Objavljeno: 09. 05. 2019. , Ažurirano: 13. 05. 2019.

U HGK – Županijskoj komori Rijeka u četvrtak, 9. svibnja, održan je Poslovni forum predstavnika turističkog sektora Privredne komore Vojvodine i HGK – ŽK Rijeka, radi uspostave novih poslovnih kontakata, intenziviranja poslovne suradnje u području turističke razmjene te razvoja bilateralne suradnje i ekonomskih odnosa dviju zemalja. Delegaciju je uz predstavnika Privredne komore Vojvodine činilo i 14 predstavnika vojvođanskih tvrtki i institucija.

Predsjednik HGK – ŽK Rijeka Vidoje Vujić u svojem se uvodnom obraćanju osvrnuo na kontinuitet suradnje Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije s Novim Sadom i Vojvodinom. Istaknuo je zadovoljstvo dobrom gospodarskom suradnjom te brojnim zajedničkim gospodarskim aktivnostima koje su rezultat Sporazuma o suradnji ŽK Rijeka s Regionalnom privrednom komorom Novi Sad te Novosadskim sajmom, a koji su potpisani 2014. godine. Dao je i kratak prikaz turističkih potencijala naše županije te najavio manifestaciju AdRia4Blue, koja će se u organizaciji HGK – ŽK Rijeka 6 i 7. lipnja održati u Rijeci.

Danica Samarđić, viša savjetnica za turizam Privredne komore Vojvodine, predstavila je gospodarske potencijale Vojvodine s posebnim osvrtom na turistička kretanja te istaknula činjenicu da Vojvodina bilježi porast u turističkim dolascima od 13,5 posto, a u dolascima iz Hrvatske 12,5 posto.

Nakon plenarnog dijela Poslovnog foruma, održani su individualni poslovni susreti vojvođanskih tvrtki i tvrtki iz Primorsko-goranske županije nakon čega se delegacija uputila na otok Krk kako bi posjetila Turističku zajednicu Grada Krka te Vinotel Gospoja.

Forum je organiziran u sklopu trodnevnog posjeta vojvođanskoga izaslanstva Primorsko-goranskoj županiji.