Održan međunarodni online B2B događaj „Rethinking Tourism“ u okviru projekta EU MISTRAL

Objavljeno: 09. 10. 2020. , Ažurirano: 16. 10. 2020.

U organizaciji HKG Županijske komore Zadar 7. i 8. listopada održao se međunarodni online B2B događaj pod nazivom „Rethinking Tourims B2B event“. Tijekom dvodnevnog događaja prijavljeni sudionici su imali priliku sudjelovat u inspirativnim webinarima kao i zakazati B2B sastanke s drugim sudionicima događaja. Događaj koji je bio namijenjen svim tvrtkama iz turističkog sektora, kao i onima koji posluju s turističkim sektorom okupio je 314 sudionika iz 20 država uključujući SAD, Kanadu, Američku Samou, Australiju, Filipine i Indiju. Ostali sudionici bili su iz europskih zemalja:  Italije, Španjolske, Portugala, Njemačka, Češke, Velike Britanije, Francuske, Albanije, Grčke, Slovenije, Crne Gore, Srbije, Sjeverne Makedonije i Hrvatske.

U jutarnjim satima ovog dvodnevnom događaja održano je šest webinara, a predavači su bili domaći i inozemni turistički stručnjaci. Nakon webinara slijedili su B2B sastanci koji su se mogli zakazati direktno preko platforme događaja. Tijekom dva dana održan je 81 B2B sastanak. Sudionici su imali mogućnost komuniciranja putem direktne poruke s drugim sudionicima te na taj način dogovoriti sastanke i u drugim terminima koristeći druge raspoložive alate.
Snimke webinara, imena predavača i njihove prezentacije mogu se pronaći na poveznicama u nastavku teksta.

UKLJUČIVANJE MATERIJALNE I NEMATERIJALNE KULTURNE BAŠTINE U TURIZMU
Predavači:
dr. sc. Daniela Angelina Jelinčić, Intitut za razvoj i međunarodne odnose, Profil
dr. sc. Romana Lekić - redovita profesorica na fakultetu i voditeljica Odjela za turizam Sveučilišnog učilišta Edward Bernays Zagreb (Hrvatska)
dr. sc. Krešimir Dabo, Viši predavač - Sveučilišno učilište Edward Bernays Zagreb (Hrvatska)

Teme:
Ključ za uspjeh: Osiguravanje održivog turizma kulturne baštine
(inspirativne primjeri održivog razvoja turizma kulturne baštine i čimbenici koje treba uzeti u obzir)
Snovi, mitovi i želje kao metafore i slike za izvanredno iskustvo putovanja u kulturnom turizmu kroz primjere u hrvatskoj.
Cjeloživotno obrazovanje „tumači tradicionalne kulture“

Uloga nacionalnog profesionalnog folklornog ansambla u predstavljanju hrvatske tradicijske kulture (Koja je uloga jedine profesionalne nacionalne ustanove u kulturi koja se bavi izvedbenom tradicijskom umjetnošću te na koji način predstavlja baštinu publici u svijetu).

KULTURNA BAŠTINA U TURIZMU - Digitalizacija kulturne baštine
Predavači:
Veronika Mudri Šestan - Magic Croatia d.o.o. (Hrvatska)
Gorana Barišić Bačelić  - Tvrđava kulture Šibenik (Hrvatska)
Angelos Manglis - SEE THE SEA (Greece)

Teme:
Što mislimo pod digitalizacijom kulturne baštine
Projekt - Virtualna šetnja poviješću Zadra
Projekt - SEE THE SEA
Tvrđava kulture Šibenik, VR/AR projekti

Video Magic Croatia

ODRŽIVI TURIZAM – Indikatori održivog turizma
Predavači:
dr. sc. Tomislav Klarin - Sveučilište u Zadru - Odjel za turizam i komunikacijske znanosti (Hrvatska)
dr.sc. Izidora Marković Vukadin - Institut za turizam (Hrvatska)
Katarina Golubović mag. pol. - Turistička zajednica Malog Lošinja (Hrvatska)

Teme:
Kako je sve počelo? Od svojih početaka do suvremenih trendova
Primjeri dobre prakse - Turistička destinacija Mali Lošinj
Aktualni projekti - CROSTO - Hrvatska opservatorija održivog turizam
Buduće implikacije i izazovi - rasprava

Video TZ Mali Lošinj

RAZVOJ TURIZMA U PRIRODNIM ZAŠTIĆENIM PODRUČJIMA
Mosor Prvan - Marine Programme Officer, WWF Adria
Federico Niccolini - izvanredni profesor, Sveučilište u Pisi (Italija),  Profil
Snježana Malić Limari, MSc - projekt menadžer, WWF Adria
Ana Krvarić - projektni menadžer,  WWF Adria

Teme:
Osnovna načela za postizanje održivog turizma u zaštićenim područjima, primjer: Zaštićena područja u Hrvatskoj
Zaštićena područja u Italiji
Projekt CEETO
Projekt DESTIMED

BIG DATA, DIGITALIZACIJA I ICT USLUGE U TURIZMU
Predavači:
Ioannis Melas - YAKO SAILING - UDYSSEA (Grčka)
Ozren Bjelogrlić, LEMAX d.o.o. (Hrvatska)
Mr.sc. Ivo Beroš - INSTITUT ZA TURIZAM (Hrvatska)
Vassilis Zissimopoulos, CEO - Founder Costa Nostrum, (Grčka)

Teme:
Digitalizacija u turizmu – izazovi i prilike
Digitalna transformacija za turističku industriju s fokusom na turističke agencije i turoperatore.
Protokol za održivi razvoj i upravljanje mediteranskim plažama.
Pametna platforma za Yacht / Charter industriju

Prezentacije

FINANCIRANJE PLAVOG RASTA - Inovacijska vaučer shema projekta BLUE_BOOST_Adrion program
Predavači:
Emmanouilidis George, Trgovačka i industrijska komora Soluna (Grčka)
Vesna Vertovšek, član lokalnog inovacijskog odbora B_B projektnog partnera Hrvatske gospodarske komore (Hrvatska)
Spiros Sirmakessis, Director of eBusiness and user Experience Lab (Grčka)

Innovacijska vaučer shema projekta BLUE_BOOST
Korisnici vaučera projekta BLUE_BOOST - nagrađeni projekti u turizmu
O projektu BLUE_BOOST i budućim koristima
Turizam 4.0 - Obogaćeno turističko iskustvo

Prezentacije

Događaj je organiziran u okviru projekta EU MISTRAL i sufinanciran europskim sredstvima iz programa Interreg Mediteran.