Andrej Plenković, predsjednik Vlade RH; Izvor: icv.hr
Održan 27. Viroexpo u Virovitici
Objavljeno: 19. 02. 2024.
Andrej Plenković, predsjednik Vlade RH; Izvor: icv.hr
Predsjednik Vlade RH, Andrej Plenković otvorio je 27. Međunarodni sajam gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede Viroexpo 2024, koji je održan u Virovitici, 16. – 18. veljače, a na kojem se ove godine, na više od 20 tisuća četvornih metara vanjskog i unutarnjeg izlagačkog prostora predstavilo više od 500 izlagača iz Hrvatske, Austrije, BiH, Češke, Mađarske, Makedonije, Njemačke, Slovačke i Srbije.
Svečanosti otvorenja, su uz predsjednika Vlade RH Andreja Plenkovića, nazočili i ministrica poljoprivrede Marija Vučković, ministar gospodarstva i održivog razvoja Damir Habijan, predstavnici veleposlanstava i diplomatskog zbora zemalja sudionica u Republici Hrvatskoj.
Iz Hrvatske gospodarske komore svečanosti otvorenja nazočio je potpredsjednik HGK za poljoprivredu i turizam Dragan Kovačević.
Županija partner bila je Osječko-baranjska županija.
Sajam je posjetilo 34.000 posjetitelja.
Uz Vladu RH, pokrovitelji sajma bili su: Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU, Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja, Ministarstvo poljoprivrede i Ministarstvo turizma i sporta. Organizatori i pokrovitelji su: Virovitičko-podravska županija, Grad Virovitica, HGK Županijska komora Virovitica, HOK Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije, Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije.
Tehnički organizator je Viroexpo d.o.o.