Izvor: ICV

Održan 26. Viroexpo u Virovitici

Objavljeno: 21. 02. 2023.

Predsjednik Vlade RH, Andrej Plenković otvorio je 26. Međunarodni sajam gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede Viroexpo 2023, u Virovitici, 17. – 19. veljače, na kojem se ove godine, na više od 21 tisuću četvornih metara vanjskog i unutarnjeg izlagačkog prostora predstavilo više od 500 izlagača iz Hrvatske, BiH, Slovenije, Mađarske, Slovačke, Srbije, Makedonije, Italije, Austrije, Azerbajdžana.

Svečanosti otvorenja, su uz predsjednika Vlade RH Andreja Plenkovića, nazočili i ministrica poljoprivrede Marija Vučković, ministar gospodarstva i održivog razvoja Davor Filipović, te ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić.

Na otvorenju su bili petorica akreditiranih veleposlanika u Republici Hrvatskoj Qi Qianjin (Kina), Peter Susko (Slovačka), Gašper Dovžan (Slovenija), Anar Imanov (Azerbajdžan) i Altay Abibullayev (Kazahstan).

Iz Hrvatske gospodarske komore svečanosti otvorenja nazočio je potpredsjednik HGK za poljoprivredu i turizam Dragan Kovačević.

Zemlja partner Viroexpo-a 2023 bila je BiH, a županija partner Ličko-senjska županija.

Sajam je posjetilo 33.000 posjetitelja.

Uz Vladu RH, pokrovitelji sajma bili su: Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU, Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja, Ministarstvo poljoprivrede i Ministarstvo turizma. Organizatori i pokrovitelji su: Virovitičko-podravska županija, Grad Virovitica, HGK Županijska komora Virovitica, HOK Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije, Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije. Tehnički organizator je Viroexpo d.o.o. Sponzor partner su Hrvatske šume.